Ak sa dočítate informáciu, že pre človeka je z hľadiska fyzického i psychického zdravia potrebný pravidelný prísun prirodzeného svetla, určite tejto znalosti dáte za pravdu. Ale uvedomujeme si tento fakt dostatočne, respektíve dohliadame na to, aby nebolo našou súčasťou len umelé osvetlenie, ale tiež kvalitná priepustnosť prirodzeného svetla?
Týka sa to najmä interiérov. Vieme, že stiesnené a tmavé priestory nepôsobia na naše vnímanie práve sympatickým či povzbudivým dojmom. Istým riešením samozrejme dokážu byť umelé svietidlá, avšak rozhodne by sme sa nemali spoliehať len na ne. Je vhodné zorganizovať a dosiahnuť dostatočne presvetlený priestor i bez toho, aby sme museli byť primárne odkázaní len na lampičky či žiarovky a iné umelé zdroje.
Pomerne vysoké percento spoločnosti priznáva, že každý z ich priestorov je závislý priamo od umelých svetelných zdrojov. Väčšina ľudí však volí zlatú strednú cestu, čiže pochopiteľne používať svietidlá, ale okrem nich hľadieť aj na prirodzené presvetlenie miestností. Sú si vedomí, že následky denného svetla v interiéri sú pre ich zdravie, náladu ako aj výkon dôležité. Niektoré domácnosti alebo pracoviská sú tomuto faktoru prispôsobené, iné naopak plánujú v tomto smere istú pozitívnu zmenu.
Ak sa pozrieme napríklad na kancelárske a administratívne priestory, dominujú v nich deliace sklenené priečky, ktoré majú jasnú tendenciu prepúšťať svetlo a šíriť ho pracoviskom ďalej. V klasickej domácnosti sa dokáže uchytiť aj tento trendový variant, avšak najskôr sklenené dvere, prípadne ďalšie moderné prvky zo skla ako napríklad zásteny, zábradlia, či dokonca celosklenené schodisko. Sklenená priečka je mimochodom z hľadiska bežného bývania oceniteľným prvkom aj v sprchových kútoch, kde zas využijeme jej odolnosť pred parou, vlhkosťou, vodou a teplom.
Moderné interiérové súčasti zo skla tak nie sú populárne len z hľadiska estetiky a elegantného dizajnu, ale poskytujú aj funkčné stránky na čele s potrebným presvietením miestností.